Okolica

 

Urzekająca okolica, w części rozciągającej się od Tarnowa na południe na styku Kotliny Sandomierskiej i Karpat Zachodnich. Ziemia, wzgórz pokrytych bukowymi lasami, przecięta rozległą doliną Dunajca, o niezwykle żyznej glebie i bogatej roślinności. Obfituje w wiele pamiątek minionych lat w postaci dworków, dworów, pałaców i ruin zamków. To wspaniałe miejsce na uprawę winorośli.

 

Zobacz wina Zadora

Wino Sempre

Wino należy serwować schłodzone do temperatury 16 – 17 oC najlepiej w połączeniu z serami, potrawami z wieprzowiny lub dziczyzny.

Wino białe wytrawne – szczep Solaris 100%

 

Rocznik 2018. Wino mocno ekstraktywne o zwiększonej zawartości kwasów, o cukrze resztkowym 1 g/l. Potężny bukiet uzyskany dzięki chłodnej fermentacji w temperaturze 12 – 14 oC.

Wino czerwone wytrawne Rondino 

Owocowe soczyste, lekkie, w smaku pojawia się sporo owoców leśnych, wiśni, tarniny, pestek i ciemnych kwiatów z dobrze dopasowaną kwasowością. Zbiór ręczny, segregacja gron.

Wino białe wytrawne Julia

o zrównoważonej kwasowości i bukiecie, zbliżonym do bukietu Rieslinga. Zawartość alkoholu 12%, kwasowość ogólna 6,5 g/l, cukier resztkowy 2,3 g/l.

Wino białe wytrawne „Orix” – Rocznik 2018

Kupaż: Orion 70%, Ortega 10%, Phoenix 20%. Zawartość alkoholu 13%, cukier resztkowy 3,4 g/l, kwasowość ogólna 5,64 g/l.

Wino czerwone wytrawne „Bene” – Rocznik 2016

Szczep Regent 100%. Wino wytrawne, o południowym charakterze, ładnej czerwonej barwie, średniej zawartości garbników, ekstraktywne. Soczyste z wyraźnymi nutami owocowymi i zrównoważoną kwasowością.